Παζάρι Αγάπης

4ο Χριστουγεννιάτικο Παζάρι Αγάπης

Χριστούγεννα σημαίνουν αγάπη, αλληλεγγύη, ανθρώπινο ενδιαφέρον και προσφορά.

Για 4η συνεχόμενή χρονιά τα παιδιά και ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας πραγματοποίηση το αγαπημένο όλων των μαθητών  το χριστουγεννιάτικο παζάρι. Μικρή αγορά για μεγάλο σκοπό..!!!

Χριστουγεννιάτικα στολίδια γεμάτα από χρυσόσκονη, πολύχρωμες γιρλάντες, πράσινα κλαδιά ελάτου, μυρωδιές στον αέρα από μπισκότα και γλυκά, μελωδικές μουσικές, μικροαντικείμενα και λιχουδιές, σπιτικά μελομακάρονα, δίπλες και κουραμπιέδες, γλυκά κουταλιού.

Γιορτινές πρωτότυπες κατασκευές και κοινωνική προσφορά σε ανθρώπους που έχουν πραγματικά ανάγκη, είναι τα κύρια χαρακτηριστικά που συνθέσαν το φετινό παζάρι αγάπης που πραγματοποιήθηκε στις 18 ? 20 Δεκεμβρίου 2017…!!!

Οι γλυκές φωνές των παιδιών και οι ευχές τους μας συγκίνησαν και μας έδωσαν ελπίδα να ονειρευόμαστε έναν καινούργιο υπέροχο χρόνο γεμάτο αγάπη, υγεία και ευτυχία για όλους ..!!!

Καλή Χρονιά