Αρχαία ελληνικά νομίσματα

¨Αρχαία Αθήνα ?Εκπαίδευση ?Αρχαία ελληνικά νομίσματα ¨

Άλλη μια παρουσίαση πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ,την Πέμπτη 7-6-2018.

Πρόκειται για ένα πρόγραμμα που υλοποιήθηκε από την Δ? τάξη με θέμα ΄΄Αρχαία Αθήνα ?Εκπαίδευση ?Αρχαία ελληνικά νομίσματα ??.

Ήταν στο πλαίσιο του μαθήματος της Ιστορίας και των Εικαστικών.

Τα παιδιά με την καθοδήγηση και συνδρομή των εκπαιδευτικών τους εργάστηκαν επί ένα τρίμηνο με προθυμία, ζήλο και ανέλαβαν την διεκπεραίωση της εργασίας.

Ευχαριστούμε την εκπαιδευτικό Εικαστικών κ. Ελισσάβετ Γιώτα, που ήταν η ψυχή της κατασκευής των νομισμάτων, την υποδιευθύντρια κ. Γεωργία Κοντοκώστα, μουσικό, που μας διέθεσε τις συλλογές της, τον κ. Δημήτρη Λαρίση, εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής και την εκπαιδευτικό γαλλικής γλώσσας κ.Σοφία Βαλκανιώτη για την τεχνολογική υποστήριξη.

Ευχαριστούμε τους εκπαιδευτικούς που με τους μαθητές τους παρευρέθηκαν στην παρουσίαση.

Προ πάντων δε, ευχαριστούμε την Διευθύντρια του σχολείου μας, κ. Ευαγγελία Λιάκου, η οποία από την αρχή ήταν αρωγός στην προσπάθειά μας και ενίσχυσε το όλο πρόγραμμα.

Οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές της Δ΄ τάξης