Διεθνής ημιΜαραθώνιος

7-4-2013

Συμμετοχή στον αγώνα δρόμου 1.000μ

Την Κυριακή, 7 Απριλίου 2013, πραγματοποιήθηκε  για 6η συνεχόμενη χρονιά ο  διεθνής ημιμαραθώνιος  δρόμος Καλαμπάκα-Τρίκαλα. Στον 6ο ημιμαραθώνιο δρόμο πήραν μέρος εκατοντάδες δρομείς από όλη την Ελλάδα, μεταξύ των οποίων και πολλοί πρωταθλητές.

Στα πλαίσια της συγκεκριμένης διοργάνωσης πραγματοποιήθηκαν παράλληλα  στο κέντρο της πόλης των Τρικάλων και δύο αγώνες 1.000 μέτρων για παιδιά 9 έως 13 ετών στους οποίους πήρε μέρος μεγάλος αριθμός μαθητών και μαθητριών του Σχολείου μας.

Σε μια από τις κατηγορίες παίδων ? κορασίδων διακρίθηκε η μαθήτρια της Στ΄τάξης, Μπρανκάι Οργκένα,η οποία πήρε την Τρίτη θέση ? χάλκινο μετάλλιο.

Συγχαρητήρια για τη συμμετοχή της, την προσπάθειά της και την επιτυχία της!!!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του σχολείου μας που πήραν μέρος στον αγώνα δρόμου

και στους διοργανωτές, οι οποίοι έδωσαν την ευκαιρία στις μικρές γενιές να έρθουν σε επαφή με την άσκηση και τη χαρά της συμμετοχής!