Ενημέρωση για την εορτή της 25ης Μαρτίου 1821

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε για τον προγραμματισμό των εορταστικών εκδηλώσεων του σχολείου για την εορτή της 25ης Μαρτίου 1821 ως ακολούθως:

1. Tην Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2024 και ώρα 08:15 – 10:00, σας προσκαλούμε στην ανοιχτή εορταστική εκδήλωση του σχολείου μας, κατά την οποία οι μαθητές της Ε’ τάξης (Ε1′ – Ε2′ τμήματα) θα παρουσιάσουν ποιήματα, τραγούδια, θεατρικά δρώμενα κ.ά.  με την ευκαιρία της επετείου της Επανάστασης του 1821 και του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου. Την ημέρα αυτή η Πρωινή Ζώνη και το Ολοήμερο Πρόγραμμα δε θα λειτουργήσουν.

Ώρα προσέλευσης των μαθητών 08:15.

Ώρα αποχώρησης των μαθητών 10:00.

Σημ.: Η σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα πρέπει να βρίσκονται με τη στολή της παρέλασης στο σχολείο στις 8:15 π.μ. για την παράδοση της σημαίας από την Δ/ντρια του σχολείου.

Παρακαλούνται οι γονείς να μεριμνήσουν για την αποχώρηση  των μαθητών/τριών μετά τη εορτή  της 25ης Μαρτίου.

1. Τη Δευτέρα, 25 Μαρτίου 2024 και ώρα 11:00 π.μ., οι μαθητές/τριες  των Ε’ – ΣΤ’ τάξεων  του σχολείου μας  που συμμετέχουν στην παρέλαση  για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 θα πρέπει να βρίσκονται στο προαύλιο του 2ου Δημοτικού Σχολείου Τρικάλων για να μεταβούν συνοδεία του γυμναστή στον  χώρο – στην οδό Βασ. Τσιτσάνη (Λαρίσης ) και Βενιζέλου (Άρεως) – όπου θα  ξεκινήσει  η παρέλαση στις 12:00 π.μ.

Η Δ/ντρια του Σχολείου