Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Σχολική χρονιά 2012-13

Γιορτή  28ης  Οκτωβρίου

Οι μαθητές του σχολείου μας τίμησαν με αφηγήσεις, απαγγελίες, ηχητικά ντοκουμέντα και προβολές video τους αγώνες του λαού μας. Ο ελληνικός λαός σήκωσε το μπόι του, ατσάλωσε τα χέρια του και την ψυχή του και κατάφερε ένα γερό ράπισμα στο πρόσωπο του φασισμού τον Οκτώβρη του 1940. Ξεδίπλωσε τις φοβερές σημαίες της λευτεριάς στον αέρα, που εμείς λεύτερο κληρονομήσαμε και οφείλουμε να τον κρατήσουμε λεύτερο, διακηρύσσοντας και  υπερασπίζοντας τα δικά μας ΟΧΙ,  για ένα μέλλον  που μας ανήκει.

Τη γιορτή της 28ης Οκτωβρίου διοργάνωσαν οι μαθητές της Ε΄ τάξης με τους δασκάλους τους, Γκαντζιό Νικόλαο, Σιώτα Βασιλική και Καραγεώργου Παρασκευή, η μουσικός Γεωργία Κοντοκώστα με τη χορωδία των  μαθητών της Στ΄τάξης και η θεατρολόγος, Ιωάννα Κίσσα,Video-ήχος Δημήτρης Λαρίσης..!!!