Το μικρό μας ιατρείο? το δικό μας ιατρείο

Απερίγραπτη ήταν η χαρά στα πρόσωπα των παιδιών αλλά και των εκπαιδευτικών όταν την πρώτη ημέρα στο σχολείο  ήρθαν αντιμέτωποι με άλλη μια έκπληξη  που ετοίμασε  ο σύλλογος  γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας: μια αίθουσα πρώτων βοηθειών, κόσμημα για την σχολική  μας  κοινότητα.

Σημαντική, επίσης, ήταν και η βοήθεια των μητέρων οι οποίες ανέλαβαν τον καθαρισμό και την τοποθέτηση των κουρτινών σε όλους τους χώρους του σχολείου μας.

Για άλλη  μια φορά επιβεβαιώνεται η  αρμονική σχέση και η άριστη συνεργασία ανάμεσα σε γονείς  και σχολείο, απαραίτητη προϋπόθεση για την επίτευξη του κοινού στόχου που δεν είναι άλλος από την πρόοδο των παιδιών και τη δημιουργία ενός άνετου, ευχάριστου και ασφαλούς περιβάλλοντος κατά την εκπαιδευτική διαδικασία.

Η Δ/ντρια και το διδακτικό προσωπικό του 2ου Δημοτικού Σχολείου Τρικάλων ευχαριστεί θερμά τόσο το Σύλλογο Γονέων και  Κηδεμόνων του Σχολείου, όσο και τον ψυχίατρο κ. Χιώτη Ιωάννη για όσα προσφέρουν με το ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς.